Stwórz pozew cywilny lub wniosek sądowy bez wizyty u prawnika

Narzędzie wykorzystywane do tej pory przez specjalistów – od teraz dostępne również dla klientów indywidualnych! Zobacz, co zyskujesz.

Proste i przystępne

Odpowiedz na pytania, a kompletny pozew lub wniosek procesowy utworzy się automatycznie. Możliwość uzyskania dokumentu także bez rejestracji.

Profesjonalna dokumentacja

Itogis powstał na bazie wiedzy doświadczonych prawników. Dzięki temu utworzone w nim pozwy cywilne, wnioski i inne dokumenty są gotowe do złożenia po udzieleniu odpowiedzi na pytania.

Szybko i bez pośredników

Martwisz się ile kosztuje napisanie pisma przez prawnika lub nie masz jak dojechać do kancelarii? Nie jesteś gotowy, by dzielić się intymnymi szczegółami z osobami trzecimi? Z Itogis samodzielnie sporządzisz potrzebne dokumenty przez Internet, oszczędzając czas, pieniądze i własne emocje.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa Itogis i w jaki sposób możesz go wykorzystać do własnych potrzeb? Zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania i przygotowaliśmy na nie wyczerpujące odpowiedzi. Sprawdź!

Masz jakieś pytania?
Jesteśmy aby Ci pomóc!

Zobacz odpowiedzi na inne pytania

Każdy wniosek lub pozew wymaga dołączenia określonych dokumentów. Ich zakres różni się w zależności od rodzaju sprawy. W Itogis wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na stronie konkretnego dokumentu, tuż nad formularzem, który pozwoli Ci na jego sporządzenie. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnisz! Dlatego, jeśli chcesz np. poznać dokumenty do pozwu rozwodowego, wejdź na stronę „pozew rozwodowy”. Przeczytaj więcej na naszym blogu.


Pozwy i wnioski wygenerowane przez Itogis należy złożyć w tzw. sądzie właściwym miejscowo. Sąd właściwy to instytucja, która swoim zasięgiem oddziaływania obejmuje miejsce zamieszkania wnioskującego lub powoda. Nie wiesz, który sąd jest właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania i jak określić właściwość miejscową sądu? To nie problem. Przejdź do zakładki „Wyszukiwarka sądów” w naszym serwisie i podaj swój kod pocztowy. Natychmiast otrzymasz dane swojej placówki. Generator pozwów i wniosków Itogis automatycznie uzupełnia je również w sporządzanych pismach.


Za pośrednictwem Itogis możesz łatwo przygotować wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka. Przejdź do zakładki „Stwórz nowy dokument”, a następnie znajdź właściwy formularz. Zostaniesz przekierowany do odpowiedniej podstrony. Przygotuj dokumenty wskazane we wstępie, a następnie odpowiedz na wszystkie pytania. Po ich zatwierdzeniu i wniesieniu płatności otrzymasz gotowy wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka. Następnie wydrukuj go, podpisz i złóż w sądzie.