FAQ

Najczęściej zadawane pytania o Itogis

ITOGIS DLA KLIENTA INDYWIDUALNEGO

Jak napisać pozew rozwodowy za pośrednictwem Itogis? Przejdź na stronę „Stwórz nowy dokument” i wybierz pozew rozwodowy. Zapoznaj się z informacjami na temat potrzebnych dokumentów – ich listę znajdziesz bezpośrednio nad formularzem pozwu o rozwód. Przygotuj je, a następnie wypełnij kreator, po kolei odpowiadając na wszystkie pytania. Zatwierdź odpowiedzi i dokonaj płatności. Twój pozew o rozwód będzie od razu gotowy do pobrania i druku.


Jak napisać pozew o alimenty bez pomocy prawnika? Wybierz zakładkę „Stwórz nowy dokument”, a następnie znajdź pozew o alimenty. Zapoznaj się z informacjami na zakładce, do której zostaniesz przeniesiony. Odpowiedz na pytania zawarte w formularzu zgodnie z przygotowanymi dokumentami. Przejdź dalej, by dokonać płatności. Twój wzór wniosku o alimenty gotowy do podpisania i złożenia w sądzie będzie dostępny natychmiast. Teraz wystarczy go pobrać i wydrukować.


Jak napisać pozew o widzenie z dzieckiem lub uregulowanie kontaktów za pośrednictwem Itogis? Przejdź do zakładki „Stwórz nowy dokument”, a następnie znajdź odpowiednią kategorię i wniosek o kontakty z dzieckiem. Zostaniesz przeniesiony do podstrony ze szczegółowymi informacjami i formularzem. Przygotuj niezbędne dokumenty. Udziel odpowiedzi na pytania pojawiające się w kreatorze. Po uzupełnieniu wniosku Itogis poprosi Cię o przejście do płatności. Po jej wniesieniu wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem będzie gotowy do pobrania. Teraz wystarczy go wydrukować, podpisać i złożyć w sądzie.

Za pośrednictwem Itogis możesz łatwo przygotować wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka. Przejdź do zakładki „Stwórz nowy dokument”, a następnie znajdź właściwy formularz. Zostaniesz przekierowany do odpowiedniej podstrony. Przygotuj dokumenty wskazane we wstępie, a następnie odpowiedz na wszystkie pytania. Po ich zatwierdzeniu i wniesieniu płatności otrzymasz gotowy wniosek o ustalenie miejsca pobytu dziecka. Następnie wydrukuj go, podpisz i złóż w sądzie.

Aby przygotować wniosek o uregulowanie władzy rodzicielskiej, niekoniecznie potrzebujesz konsultacji z prawnikiem. Wystarczy narzędzie Itogis. Przejdź do zakładki „Stwórz nowy dokument”, a następnie do właściwego dokumentu. Na stronie z formularzem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Przygotuj niezbędne dokumenty, a następnie wypełnij wszystkie pola. Po zatwierdzeniu danych i uiszczeniu płatności otrzymasz gotowy wniosek o ustalenie praw rodzicielskich. Pobierz go na swój komputer, a następnie wydrukuj i podpisz. Teraz wystarczy już tylko złożyć go w sądzie!

Jeśli nie wiesz, do którego sądu złożyć pozew o rozwód przygotowany za pośrednictwem Itogis, nie musisz się martwić. W naszym serwisie znajdziesz też wyszukiwarkę sądów. Przejdź do właściwej zakładki („Wyszukiwarka sądów”) i podaj swój kod pocztowy. Natychmiast dowiesz się, gdzie złożyć pozew rozwodowy – wyszukiwarka poda Ci nazwę i adres sądu okręgowego odpowiedniego do Twojego miejsca zamieszkania. Generator Itogis automatycznie uzupełnia również dane właściwego sądu w sporządzanym pozwie.

Pozwy i wnioski wygenerowane przez Itogis należy złożyć w tzw. sądzie właściwym miejscowo. Sąd właściwy to instytucja, która swoim zasięgiem oddziaływania obejmuje miejsce zamieszkania wnioskującego lub powoda. Nie wiesz, który sąd jest właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania i jak określić właściwość miejscową sądu? To nie problem. Przejdź do zakładki „Wyszukiwarka sądów” w naszym serwisie i podaj swój kod pocztowy. Natychmiast otrzymasz dane swojej placówki. Generator pozwów i wniosków Itogis automatycznie uzupełnia je również w sporządzanych pismach.

Każdy wniosek lub pozew wymaga dołączenia określonych dokumentów. Ich zakres różni się w zależności od rodzaju sprawy. W Itogis wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na stronie konkretnego dokumentu, tuż nad formularzem, który pozwoli Ci na jego sporządzenie. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnisz! Dlatego, jeśli chcesz np. poznać dokumenty do pozwu rozwodowego, wejdź na stronę „pozew rozwodowy”. Przeczytaj więcej na naszym blogu.

Z Itogis łatwo sporządzisz rozmaite dokumenty sądowe

Pozew o rozwód lub alimenty, wniosek o ustalenie miejsca zamieszkania lub kontakty z dzieckiem – wszystkie pisma dostępne w zasięgu kilku kliknięć. Sprawdź, jakie to proste!